News

Ania Brożek w Teamie Mammuta

12.04.2018

Do grona ambasadorów marki Mammut w Polsce dołączyła Anna Brożek

Ogromnie cieszymy się na współpracę z Anią, wkrótce zaprezentujemy kilka wspólnych projektów.

Zapraszamy do obserwowania profilu Ani na Facebooku

VI Dni Lawinowo-Skiturowe

29.03.2018

Pełne słońce i mnóstwo śniegu to aura jaka towarzyszyła uczestnikom szóstej już edycji Dni Lawinowowo-Skiturowych w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

W dniach 24-25 marca 2018 wszyscy miłośnicy zimowej turystyki górskiej mogli  wziąć udział w niezwykłej i jedynej tego typu imprezie outdoorowej  po polskiej stronie Tatr. Organizatorzy już po raz kolejny osiągnęli niepowtarzalny klimat, w którym udało im się połączyć towarzyskie spotkanie ludzi gór oraz ogromną ilość profesjonalnej wiedzy sprzętowo-szkoleniowej, prezentowanej przez jednych z najlepszych instruktorów w branży i to zupełnie za darmo. Jedyne co trzeba było zrobić to pojawić się w najwyżej położonym polskim schronisku i dać się porwać wspaniałej atmosferze.

Turyści mogli skorzystać z bogatej oferty szkoleń z turystyki zimowej, skituringu i wiedzy o lawinach, jak również przetestować nowości sprzętowe wielu najlepszych producentów outdoorowych.

Na stoisku marki Mammut można było sprawdzić w warunkach bojowych detektory Barryvox i Barryvox S oraz porównać je z poprzednimi wersjami. Śmiałkowie mogli też sprawdzić na własnych plecach jak to jest odpalić prawdziwy plecak lawinowy, pobawić się sondą czy łopatą lawinową.

To wszystko działo się w sobotę, a niedziela to tradycyjnie dzień przeznaczony na zajęcia w terenie – treningi nawigacyjne, wycieczki szkoleniowe i skiturowe.

Wszystkim, którzy byli z nami w ten weekend w górach, serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy, a tych których nie było zapraszamy za rok, bo Dni Lawinowo-Skiturowe w Pięciu Stawach to absolutny „must have” dla każdego śniegowego fanatyka.

PRZEJAZD PRZEZ KNAJPĘ 2018

28.03.2018

Kolejna edycja imprezy PRZEJAZD PRZEZ KNAJPĘ w TIGER Snowpark – Czarny Groń, a wciąż jedyna w swoim rodzaju. W tym roku NITRO dołączyło do grona sponsorów i już nie możemy się doczekać na przyszłoroczną edycję.

Sprawdźcie filmik

https://www.facebook.com/czarnygron/videos/1801555876556578/

I zerknijcie na galerię

Więcej zdjęć na:

https://www.facebook.com/tigersnowpark

Nowa odsłona klasyki

17.03.2018

Mniejsza waga – większa wydajność – bogatsze doświadczenia. Niezależnie od tego, czy biegasz, wędrujesz po górach podziwiając fantastyczną panoramę, lub po prostu używasz naszego sprzętu na co dzień, asortyment z serii Ultimate Generation V oferuje odpowiedni ubiór na każdą okazję. Dodatkowo wyróżnia się i zachwyca jeszcze bardziej nowoczesnym i technicznym wyglądem.

więcej na blogu

500 000 SZTUK SPRZEDANYCH MAMMUT BARRYVOX®

13.03.2018

Od lat 90. detektory lawinowe stanowią sztandarowy produkt w ofercie Mammuta. W grudniu w 2017 roku, zaraz po wprowadzeniu na rynek najnowszej generacji detektorów, Mammut osiągnął liczbę 500 000 sprzedanych egzemplarzy tego urządzenia.

więcej…

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Wezwanie do sprawdzenia poduszek lawinowych 3.0

26.02.2018

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Mammut wzywa klientów do sprawdzenia czy poduszka lawinowa Airbag System 3.0 została poprawnie zainstalowana w zakupionych przez nich plecakach.

Bezpieczeństwo i jakość produktów są podstawowym priorytetem dla firmy Mammut. Dlatego też, Mammut prosi właścicieli plecaków Mammut avalanche airbags generacji 3.0 by sprawdzili jak ułożona jest linka uchwytu zwalniającego, by mieć pewność, że ich sprzęt działa prawidłowo.

Wszyscy klienci posiadający generację 3.0 poduszki lawinowej (uchwyt w kolorze neon orange) z sezonów: Zima 16/17 oraz Zima 17/18 są proszeni o sprawdzenie ich według poniższej instrukcji lub skontaktowanie się z działem obsługi klienta firmy Mammut.

Nie dotyczy to plecaków lawinowych z poprzednich sezonów (uchwyt zwalniający w kolorze czerwonym). Problem z instalacją można łatwo zidentyfikować i naprawić.

 

W pewnych przypadkach nieprawidłowa instalacja system mogła spowodować znaczące zgięcie linki uchwytu zwalniającego. Co mogło mieć negatywny wpływ na działanie poduszki powietrznej po powtórnym uruchomieniu. Jeżeli zauważyłeś problem opisany w instrukcji prosimy popraw to natychmiast zgodnie z poniższą instrukcją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z działem obsługi klienta Mammut.

Dziękujemy za reakcję na wezwanie w sprawie kontroli.

Pamiętajmy: Bezpieczeństwo przede wszystkim!!!

 

Z poważaniem,

Mammut Sports Group

Instrukcja sprawdzenia poduszki lawinowej.

 

Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach 19 – 21.01.2018 – relacja

15.02.2018

Mammut jak co roku jest partnerem akcji “Lawinowe ABC” w tym roku podczas Dni Otwartych Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach 19 – 21.01.2018 mieliśmy okazję zaprezentować nowe detektory lawinowe Barryvox S oraz Barryvox, plecaki lawinowe z systemem 3.0, sondy oraz łopaty lawinowe.

W ciągu trwania Dni Otwartych Centrum Lawinowego na Kalatówkach mielismy okazję przekazać wiedzę teoretyczną podczas piątkowych prelekcji a w sobotę i niedzielę pokazać w terenie działanie naszych produktów

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa: Bartka Solika

Jak obsługiwać detektor lawinowy Barryvox S

11.02.2018

Zupełnie nowa odsłona starego, dobrego Barryvoxa, którego wszyscy znają i doceniają. 45 lat zbierania doświadczeń, zaprojektowany i wyprodukowany całkowicie w Szwajcarii.

Produkt, na którym można polegać bez względu na wszystko, dokładnie wtedy kiedy będzie najbardziej potrzebny. Nowa generacja posiada tę samą bezbłędną niezawodność, z której były znane poprzednie wersje i dodatkowo jest wzbogacona o kilka istotnych udoskonaleń z zakresu użyteczności i wydajności.

 

KATOWICE UL. SIEMIANOWICKA 5A SKLEP OTWARTY 23.12.17

15.12.2017

Opcja prezentowa dla wszystkich spóźnialskich


Czytaj więcej

MAMMUT EIGER EXTREME LIMITED EDITION

08.12.2017

MAMMUT EIGER EXTREME LIMITED EDITION
Czytaj więcej

OTDL CZYLI MISTRZOSTWA POLSKI TECHNIKÓW DOSTĘPU LINOWEGO

01.09.2016

OTDL CUP jest imprezą, której celem jest promowanie bezpiecznych technik pracy na wysokości pod postacią zawodów drużynowych, które odbędą się w Gdańsku!
Czytaj więcej

MIKOŁAJKI W MAMMUCIE

04.12.2015

Zapraszamy na kolejne atrakcje w naszym sklepie internetowym mmtsklep.pl

BLACK FRIDAY MAMMUT KRAKÓW

25.11.2015

ZAPRASZAMY DO SKLEPU FIRMOWEGO MAMMUT W KRAKOWIE


Czytaj więcej

MAMMUT – BIEG NA BABIA GÓRĘ 2015

08.05.2015

13 czerwca 2015 roku odbędzie się IV edycja tej legendarnej już imprezy.


Czytaj więcej