Team Singing Rock

Adam „Gaduła” Karpierz

Studiuje na uczelni Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, ale na wydziale Wychowania Fizycznego. Jest poważny tylko jak naprawdę musi, czyli bardzo rzadko. Koncentruje się głównie na wspinaniu w skałach i na wszechstronności. Mimo tego fanatyk treningu. Ma na swoim koncie 11 krajów z drogami w przedziale 8b-8c+.

Podczas pierwszej styczności z Tatrzańskim granitem od razu wybrał Opętanie X(VI.6) czyli najtrudniejszą zrealizowaną drogę i… Zrobił ją w 2 próbie w 1 dzień prowadząc wszystkie wyciągi! Dla porównania autorzy pracowali na Niej około 2 sezony, a ich przejście było zespołowe.

Wspinał się również na Mallorce w stylu Deep Water Solo pokonując jako pierwszy Polak drogi w stopniu 8b, 8a Fl czy 7c+ OS. Regularnie startuje w zawodach w kategorii na trudność i w boulderingu. Jak sam wspomina: „Medale się nie sypią, ale lubię startować. Podobają mi się jako wyzwanie, ale jest to też pretekst do spotkania ze znajomymi z odleglejszych zakątków. No i jak mocno dostanę po tyłku to mam więcej motywacji do treningu :)”. Mimo tego często widywany jest w finałach.