VI Dni Lawinowo-Skiturowe

data dodania: 29.03.2018

Pełne słońce i mnóstwo śniegu to aura jaka towarzyszyła uczestnikom szóstej już edycji Dni Lawinowowo-Skiturowych w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

W dniach 24-25 marca 2018 wszyscy miłośnicy zimowej turystyki górskiej mogli  wziąć udział w niezwykłej i jedynej tego typu imprezie outdoorowej  po polskiej stronie Tatr. Organizatorzy już po raz kolejny osiągnęli niepowtarzalny klimat, w którym udało im się połączyć towarzyskie spotkanie ludzi gór oraz ogromną ilość profesjonalnej wiedzy sprzętowo-szkoleniowej, prezentowanej przez jednych z najlepszych instruktorów w branży i to zupełnie za darmo. Jedyne co trzeba było zrobić to pojawić się w najwyżej położonym polskim schronisku i dać się porwać wspaniałej atmosferze.

Turyści mogli skorzystać z bogatej oferty szkoleń z turystyki zimowej, skituringu i wiedzy o lawinach, jak również przetestować nowości sprzętowe wielu najlepszych producentów outdoorowych.

Na stoisku marki Mammut można było sprawdzić w warunkach bojowych detektory Barryvox i Barryvox S oraz porównać je z poprzednimi wersjami. Śmiałkowie mogli też sprawdzić na własnych plecach jak to jest odpalić prawdziwy plecak lawinowy, pobawić się sondą czy łopatą lawinową.

To wszystko działo się w sobotę, a niedziela to tradycyjnie dzień przeznaczony na zajęcia w terenie – treningi nawigacyjne, wycieczki szkoleniowe i skiturowe.

Wszystkim, którzy byli z nami w ten weekend w górach, serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy, a tych których nie było zapraszamy za rok, bo Dni Lawinowo-Skiturowe w Pięciu Stawach to absolutny „must have” dla każdego śniegowego fanatyka.


wróć do wszystkich newsów