Team Mammut

Anna Brożek

Od 2011 roku w kadrze narodowej we wspinaczce na czas, w 2014 roku przechodzi do seniorskiej reprezentacji Polski. W sierpniu 2016 ustanawia nowy rekord Polski – 8.05 sekund, a w październiku zdobywa tytuł Akademickiego Mistrza Świata podczas zawodów w Szanghaju. W 2017 w rankingu Pucharu Świata we wspinaczce na czas sklasyfikowana na 6 miejscu. Wg IFSC (Międzynarodowej Federacji Wspinaczki) w trójboju (bouldering, prowadzenie, na czas) znalazła się na 17 miejscu, startując tylko w zawodach na czas. 20 pierwszych zawodników z tej klasyfikacji są potencjalnymi kandydatami do występu się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Po raz kolejny została zaproszona na event SPEED STARS w Japonii, jeden z największych eventów wspinaczkowych promujących wspinaczkę na czas. W roku 2018 Ania koncentruje się na startach w Pucharze Świata, obronie tytułu Akademickiego Mistrza Świata oraz Mistrzostwach Świata.

 

Szymon Styrczula-Maśniak

"Cześć. Nazywam się Szymon Styrczula i bardzo lubię jeździć na nartach"

Młody i utalentowany chłopak z Pohdala. Polski narciarz freeride’owy, biegacz górski i multiwyczynowiec.
Na codzień zapracowany, wiecznie w gonitwie, zajmujący się prowadzeniem rodzinnego biznesu jakim jest Karczma Polany w Kościelisku. Pomaga również swojej dziewczynie w prowadzeniu i rozwinięciu firmy “Udany Pobyt”. Oczywiście to są główne zajęcia Szymona … jeżeli w górach nie ma śniegu – wtedy freeride odgrywa główną rolę.

Historię Szymona przedstawia wypuszczony film na jego temat pod tytułem: ” BACK ON TRAIL “

ALEKSANDRA "OLA" TAISTRA

"Wspinanie to moja pasja i moje życie... nie zatrzymuje się na tym co jest teraz"

Numer 1 wśród wspinających się w skałach Polek, mimo młodego wieku zapisała się już na stałe w historii polskiej wspinaczki, jedna z najlepiej wspinających się kobiet na świecie. Swoją przygodę z wspinaczką zaczęła w 1998 roku. Do jej największych sukcesów należą:

W 2004 roku jako pierwsza Polka pokonała drogę VI.7 RP. Przejście drogi „Power Play” było jednym z najtrudniejszych prowadzeń wśród kobiet na świecie. Jako trzecia kobieta na świecie pokonała drogę o takiej wycenie
2008 rok to przede wszystkim pokonanie drogi „Die hard” we włoskim rejonie Ferentillo. Drogę o trudności 8c pokonała jako pierwsza Polka.
W 2012 jako pierwsza i jedyna Polka w roku pokonała trudności 8c+. Jest to jeden z najlepszych wyników na skalę światową i rekord polski.
W latach 2012-2014 realizując plan treningowy i wspinaczkę outdoorową poprowadziła liczne drogi o wysokich  trudnościach na skalę światową i najwyższą na skale polską. Poprowadzenie dróg 8b+- 8c/c+ zapewniło jej miejsce w pierwszej piątce najlepiej wspinających się kobiet na świecie.