TEAM SINGING ROCK

ADAM „GADUŁA” KARPIERZ

Zawodnik, trener, routesetter. Jest poważny tylko jak naprawdę musi, czyli bardzo rzadko. Koncentruje się głównie na wspinaniu w skałach i na wszechstronności. Mimo tego fanatyk treningu. W ciągu tygodnia poprowadził 3 różne drogi 8c+ RP! Ma na swoim koncie 13 krajów z drogami w przedziale 8b-8c+. Podczas pierwszej styczności z Tatrzańskim granitem od razu wybrał Opętanie X(VI.6) czyli najtrudniejszą zrealizowaną drogę i… Zrobił ją w 2 próbie w 1 dzień prowadząc wszystkie wyciągi! Dla porównania autorzy pracowali na Niej około 2 sezony, a ich przejście było zespołowe. Wspinał się również na Mallorce w stylu Deep Water Solo pokonując jako pierwszy Polak drogi w stopniu 8b, 8a Fl czy 7c+ OS. Regularnie startuje w zawodach w kategorii na trudność i w boulderingu. Jak sam wspomina: „Medale się nie sypią, ale lubię startować. Podobają mi się jako wyzwanie, ale jest to też pretekst do spotkania ze znajomymi z odleglejszych zakątków. No i jak mocno dostanę po tyłku to mam więcej motywacji do treningu :)”. Mimo tego bywa widywany w finałach.

DARIA BRYLOVA

Wspinanie jest moją wielką pasją od 10 lat. Na codzień trenuję i mieszkam w Krakowie, szukając harmonii pomiędzy treningami, ukochaną pracą i studiami. Moje ulubione rejony wspinaczkowe to Siurana i Frankenjura. Od kilku lat marzę o tym, żeby się powspinać w Yosemite 🙂

Moją główną dyscypliną jest prowadzenie, pod które głównie jest ukierunkowany mój treningi i podróże. Oprócz tego uwielbiam zawody boulderowe – sprawiają mi ogromną frajdę i bardzo motywują do treningu. Minumim kilka razy w roku staram się brać udział w zawodach – pomaga to trzymać wysoki poziom siłowy i urozmaicać swoje treningi o współczesne trendy routsettingowe, które mi bardzo przepadają do gustu!

Uwielbiam się wspinać w Polsce i za granicą. W Polsce jako jedna z niewielu kobiet pokonałam 3 drogi o wycenie 6.6 w Jaskini Mamutowej. Za granicą wpięłam się do łańcucha 3 dróg o wycenie 8b i jednej 8b+. Mimo, że bouldering w skałach uprawiam bardzo rzadko, mam na koncie jedno boulderowe 8A oraz kilka boulderów o wycenie 7C.

W ciągu ostatnich lat udało mi się zwyciężyć lub stanąć na podium w zawodach boulderowych:
1 place – Crux Open (Warsaw) 2018
1 place – Aix Only (Warsaw) 2017
1 place – BoulderDash (Kraków) 2017
1 place – Mazda Open (Warsaw) 2016
2 place – Murall Challenge (Warsaw) 2018
2 place – Tylko dla kobiet (Warsaw) 2018